יום שני, 28 באפריל 2014

חוששים מהחופשה עם הילדים בבית ? מתכונים לילדים ממש בפנים !

חוששים מהחופשה עם הילדים בבית ? מתכונים לילדים ממש בפנים !

מעוניינים ללמד את ילדיכם לבשל ולאפות בקלות ? אם גם אתם חושבים להעניק להם חוויית מטבח אמיתית עם המון כיף והנאה, ניתן למצוא ספרים ואתרי אינטרנט יעודיים אשר יסייעו לכם להגשים יעד זה. במאמר זה נלמד לזהות אנקדוטות שונות אשר נוגעות למתכונים לילדים: מהו אופיים של מתכונים אלה, מה נדרש ממתכון על מנת שיהיה מיועד לילדים, ומדוע לא כל מתכון עשוי להיות מכוון להכנה על ידי ילדים:

מאפיייני המתכונים לילדים

מאפייניהם העיקריים של מתכונים אלו הם מיעוט בחומרי גלם, ומיעוט בשלבי עשייה. נכון, אנו לא באמת מצפים שהילדים יכינו את המתכונים לבד: בפעם הראשונה לפחות – צריכה להיות השגחת מבוגר, אבל המטרה בתהליך הזה היא גם לימוד הנושא והטמעתו בילדים, ובגילאים צעירים קל יותר להתמודד עם מעט חומר לימוד מאשר עם הרבה חומר לימוד.

מאפיין חשוב נוסף – היעדר שימוש במכשירים מסוכנים כמו סכינים מושחזות, מכונות קיצוץ ירקות, ועוד. במקום זאת, רוב המתכונים מבוססים על אבקות אשר נהפכות למשטח לישה כלשהו, ממנו ניתן ליצוק צורות עם הידיים. חימום המתכונים הללו נעשה בתנור, ובמקרים מועטים מאד – הוא נעשה בגז בישול. בכל מקרה, על המבוגר האחראי בבית לדאוג להפעלת אמצעי החימום עבור ילדיו בעצמו!

כיצד משיגים מתכונים כתובים לילדים ?

ובכן, בעבר נדרשתם לגשת לחנות ספרים, או חנות מוצרי ילדים ולקוות שיהיה איזשהו ספר שיעסוק בנושא. במקרים רבים חזרו זוגות הורים בידיים ריקות בשל חוסר נפיצות המוצר. כיום, לעומת זאת, ישנם אתרי אינטרנט שלמים בכל השפות אשר עוסבקים כולם בהוראת הבישול לילדים, ועל כן מספקים מתכונים לילדים. אתרי האינטרנט הללו אפילו מספרים לכם מהו הנושא הנלמד עבור הילד שלכם ומיישמים את אותו נושא באמצעות מתכון אשר מדגים זאת. לדוגמה: לימוד שימוש נכון במנסורציה מצריך עבודה עם ביצים וקמח, חומרים אשר רת ההקפדה על דיוקם קריטית יותר מאשר בחומרים כמו שמן ומים. דוגמה נוספת: לימוד שימוש נכון בבצק של דברי מתיקה יצריך מתכון כדורי שוקולד. מתכון זה אינו מצריך מהילדים לרדד בצק עם מערוך אך הוא בסיס לימודי טוב לכשיגדלו וירצו להכין דברי מתיקה מסובכים יותר כמו עוגות.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.